Menu
ZŠ a MŠ Pecka
ZŠ a MŠPecka

Plavání nás bavilo

1. - 3.třída

Plavání

V letošním školním roce se žáci 1. – 3.třídy zúčastnili plaveckého výcviku v Nové Pace. V deseti lekcích od 2. dubna do 4. června se učili pohybovat ve vodě, nebát se potopit hlavu a naučili se základní plavecké styly: znak, prsa, kraul. Výborně nacvičili splývání a ti nejzdatnější skákali šipku z bloku. V průběhu kurzu se všichni mohli otužovat, na chvíli si jít do venkovního bazénu nebo se jen podívat venJ. Také využívali vířivku a páru. Na závěr si všichni vyzkoušeli plavání na výdrž, kolik bazénů uplavou za 10minut a úplně poslední byl závod, plavali bazén na čas. Vyhodnocení proběhlo vždy mezi žáky v týmu, ve kterém plavali celou dobu.  Nejrychlejší úplně ze všech byl Adam Herbrych. Ti, kteří byli na 1.-3. místě dostali diplom a něco na zub. Všichni pak obdrželi mokré vysvědčení, kde měli napsané, jak se jim dařiloJ. Pro první a druhou třídu byl výcvik povinný, třetí třída se přidala dobrovolně rádaJ. Letos se kurzu zúčastnilo 43 žáků.  Stejně jako minulý rok žáci měli kurz zdarma. Náklady na výuku a dopravu hradí škola z prostředků státního rozpočtu, provozní náklady hradí škola z příspěvku na provoz od zřizovatele. Budeme se těšit zase za rok.

 

                                    L.Kupková, J. Maglenová, M. Rejlová

Základní škola

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Fotogalerie

Náhodná fotogalerie

andělé

Svátek

Svátek má Kristýna