Vánoční skřítci jsou třída, ale my jsme šikulové

Co všechno naši žáci umějí

Pod tímto názvem jsme uspořádali výstavu výrobků žáků, která se stává již tradicí. Chtěli jsme opět ukázat, jak moc šikovné máme děti. Myslím, že se povedlo.

Menší žáci především tvořili ze stavebnic, některé výrobky přímo ve škole. U starších byly stavebnice sofistikovanější. Převládalo LEGO a objevovaly se i vlastní inspirace ze dřeva. Své výtvory předvedli žáci z informatiky i z keramického kroužku.

Trochu stranou tentokrát zůstaly obráběcí stroje a 3D tisk. Naprostou novinkou bylo nehtové studio osmaček. Tělocvičnu hravě ovládla Alešova velikánská vymazlená plachetnice z polystyrenu.

Perla pak čekala hosty v šatně tělocvičny. Tam Dominik představil buginu vytvořenou z odpadu podle vlastního návrhu. Bugina je naprosto funkční, je poháněná AKU vrtačkou, jezdí, troubí, svítí. Jen mu je prý trochu malá, tak staví větší.

Tak vidíte, jaké máme šikuly. Škoda, že se nepřišlo podívat víc lidí, kteří do školy běžně nezavítají.

AM

Svátek má Oto