Čtvrteční program pro stážisty

Karta se obrátila. Naše děti cizince seznámily s tím, jaké jsou u nás tradice, co je baví. Došlo i na módní přehlídku a učení českých slovíček.

Ve čtvrtek 11. 2. 2016 první třída přivítala zahraniční studenty s programem Roční období. Děti předvedly módní přehlídku, každý předvedl nějaké roční období, studenti pak ukazovali kartičky s názvy ročních období (česky i anglicky) hádali, jaké roční období děti jsou. Přehlídku jsme zakončili básničkou Spring is green. Summer is bright. Autumn is yellow. Winter is white. Na závěr jsme si zahráli barvičkové hledání po třídě a barvičkový prstolam. Studenty jsme zapojili i v češtině a vypadali, že jsou spokojeni. Nálada byla výborná, moc jsme si to užiliJ Studenti se naučili česká slovíčka barviček a roční období.

Při dnešním dopoledni se v naší 2. třídě vystřídaly dvě skupinky stážistů. Každou skupinu jsme seznámili s názvy 4 ročních období, jak se česky vyslovují. O každém období jsme jim řekli stručnou charakteristiku daného období, co děti na jaře, v létě, na podzim i v zimě nejraději dělají. Předali jsme jim drobné dárky, které jim děti ke každému ročnímu období vyrobily. Poté si s námi stážisti zkusili k létu složit parník z papíru. Skládání jim šlo a snad je i bavilo, parníky se jim povedly. Nakonec jsme jim zazpívali českou písničku - Pod naším okýnkem. Písničku se s námi naučí zpívat při odpoledním Maškarním bálu. Na rozloučenou proběhlo i nezbytné fotografování se stážisty.

Přišel den, kdy žáci měli vše ve své režii. Třetí třída si pro lektory připravila výuku slovíček s tématem zvířata. Naučili se jednotlivá slovíčka v českém jazyce a zahráli si pexeso s naučenými slovíčky. V dalších hodinách žáci pracovali na projektech jednotlivých zemích - shromáždili všechny informace z celého týdne a vytvořili plakáty.

Šesťáci si připravili povídání o Masopustu a o Velikonocích. Po stručném úvodu ukázali hostům, jak se malují kraslice voskem a jak se plete pomlázka. Kraslice se zdařily. Pomlázky trochu snaze odolávaly.

V sedmé třídě děti hosty seznámily se svými aktivitami ve volném čase. A že jsou opravdu pestré. Dověděli se, že někdo rád čte či maluje, jiný hraje airsoft nebo volejbal. K oblíbeným aktivitám patří divadlo, hasičský sport, hra na violu. Nezapomnělo se ani na domácí mazlíčky, konkrétně psa. Došlo i na zpěv a hru na klavír, to když i lektoři zmínili, co je baví.

Žáci osmého ročníku chtěli hostům předvést, jak vypadá jejich den. Připravili pro ně tedy veliký komiks, podle kterého vyprávěli.  Dále se snažili představit městečko Pecku pomocí jednoduché mapy s obrázky a prezentací.

Devátá třída si pro lektory připravila prezentace o různých místech v ČR. Dozvědět se mohli například o blízkém městě Hořicích – speciální kamenické škole, výrobně Hořických trubiček i památkách, které se v Hořicích nachází. Prezentovali také památky v Praze. Ty známé jako je Karlův most, ale i ty méně známé jako je Průmyslový palác či Muzeum na Kampě. Nezapomněli ani na společnost Škoda, která vyrábí auta vyvážená do zahraničí. Lektorům se líbila také prezentace o skalních útvarech, kterých je v České republice spousta. Však kousek od nás jsou Prachovské skály a Sedmihorky.

Odpoledne si studenti prohlédli hrad, kostel a pozdravili se s paní starostkou, od níž obdrželi upomínkové předměty.

Od tří hodin se v tělocvičně se malí i velcí pobavili na maškarním bále.

Datum vložení: 11. 2. 2016 0:00
Datum poslední aktualizace: 5. 8. 2021 0:17