Dopravní soutěž Jičín - 5.třída

po úspěchu v soutěži O pohár starostů

Dopravní soutěž

Po úspěchu v dopravní soutěži O pohár starostů jsme zkusili účast i na tomto klání. Vyrazili jsme, ve stejném složení družstva, v pondělí 9. 5. 2022 do Jičína a jeli jsme zkusit štěstí.

Na dopravním hřišti u soukromé Střední průmyslové školy se sešlo jen 5 družstev v mladší kategorii a 3 družstva starších žáků.

Soutěžilo se ve stejných čtyřech disciplínách/dopravní testy, jízda zručnosti, jízda na dopravním hřišti a zdravověda/, ještě zde byla přidružená soutěž s armádou – POKOS /Příprava obyvatel k obraně státu/.

Obě soutěže byly vyhodnocovány zvlášť, což nás potěšilo, protože tentokrát se nám na neznámém dopravním hřišti příliš nedařilo. V dopravní části jsme skončili bohužel na 5. místě. Skvělé výsledky však děti dosáhly v přidružené soutěži- POKOS/sedy a lehy, kliky, hod na cíl a topografické znalosti/, kde dosáhly na pěkné 2. místo, takže aspoň trocha radosti ze soutěžení nakonec byla.

Mo

Svátek má Soňa